2021/10/12
                  
2 هفته قبل

۲۰ مهر ۱۴۰۰ – ۰۹:۲۲ اخبار استانها اخبار کرمان
کلاس‌های آموزشی برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی در شمال استان کرمان برگزار می‌شود.
گروه استان‌ها – فرمانده پلیس راه شمال استان کرمان از آموزش ۷ هزار و ۶۰۰ راننده خودرو و موتورسیکلت و برگزاری همایش طلایه داران و بانوان فرهنگیار در راستای ارتقای فرهنگ ترافیکی خبر داد.
سرهنگ علی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با گرامیداشت هفته ناجا و با اشاره به اینکه هفته ناجا در سال جاری با شعار “پلیس هوشمند، امنیت پایدار” نامگذاری شده است اظهار داشت: در حوادث ترافیکی و جاده‌ای سه عامل مهم انسانی، خودرو و عامل محیطی نقش بسیار مهمی دارند.

وی با بیان اینکه در بین همه این عوامل عامل انسانی مهمترین نقش را به عهده دارد گفت: در این میان فرهنگسازی، تغییر در باورها و نگرش افراد، جهت دادن به رعایت رفتارها و فرهنگ ترافیکی در کاهش معضلات ترافیکی بسیار اثرگذار است.

فرمانده پلیس راه شمال استان کرمان با اشاره به اینکه فرهنگ ترافیکی یک مقوله جمعی است و همه باید در این حوزه همراهی کنند ادامه داد: در کنار نیروی انتظامی بیش از ۳۰ دستگاه وظیفه دارد در حوزه ترافیک سهم خود را ادا بکند و همه نهادهای و سازمان‌ها به ویژه فرهنگی باید با جدیت در این حوزه وارد شوند.

وی با بیان اینکه اولویت و نگاه پلیس در ارتقای امنیت ترافیکی بر پایه آموزش و توسعه فرهنگ ترافیک است گفت: ارتقای فرهنگ ترافیکی جامعه یکی از مهمترین راهکارها کاهش معضلات ترافیکی است.

رضایی با اشاره به نقشی که پلیس، نیروی انتظامی و به ویژه همکاران ما در پلیس راهور در ارتقای فرهنگ ترافیک به عهده دارند بیان کرد: بیش از ۴۰۰ جلسه در سازمان‌های استان توسط همکاران ما و فرماندهان پاسگاه‌ها در سطح شهرستان‌ها برگزار شده است.

وی به آموزش بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر راننده حمل و نقل بار و مسافر و بیش از ۹۰۰ راننده اتوبوس که از رانندگان حرفه‌ای جاده هستند در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و عنوان کرد: بیش از ۷۰۰ راننده آژانس و راننده بین شهری و بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ نفر از راکبین موتورسیکلت‌ها که در راه‌های روستایی و فرعی تردد دارند نیز آموزش دیده‌اند.

فرمانده پلیس راه شمال استان کرمان با اشاره به نصب برچسب و اهدای کلاه ایمنی به موتورسیکلت سوارانی که در مناطق کمتر توسعه یافته تردد دارند گفت: در این مناطق برای تردد بیشتر از موتورسیکلت استفاده می‌شود و راکبین این وسایل نقلیه آگاهی کمتری نسبت به مقررات دارند.

نویسنده : kermanblog

با شروع هر کاری به پایان نزدیک می شویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط