2021/10/13
                  
1 هفته قبل

۲۱ مهر ۱۴۰۰ – ۱۰:۲۳ اخبار استانها اخبار کرمان
اطلاعات بیکاران روستایی در استان کرمان باید احصا شود
گروه استان‌ها – معاون اقتصادی استانداری کرمان گفت: اشتغال روستا از بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌کند و اطلاعات بیکاران روستایی در استان کرمان باید احصا شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسین مهرابی صبح امروز در گروه کاری اشتغال که با حضور تعدادی از مسئولان استان کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد اظهار داشت: یک سوم جمعیت استان در شهرستان کرمان است و به‌همین دلیل در بحث اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده در استان باید ثبت سامانه رصد شود تا قابل ارزیابی باشد گفت: عدم وجود ادارات شهرستانی در شهرستان کرمان به‌عنوان مرکز استان، قطعاً مشکلاتی ایجاد می‌کند که در حوزه اشتغال بیشتر دیده می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه تعداد بیکاران در روستاها باید توسط دهیاران شناسایی شود افزود: اطلاعات این افراد از جمله تخصص و میزان سواد آنها باید موجود باشد تا بر اساس این اطلاعات برنامه‌ریزی اشتغال انجام شود.

وی با بیان اینکه اشتغال در روستا بیشتر از شهر اهمیت دارد، چرا که از بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌کند گفت: بنیاد برکت اشتغالزایی بسیار خوبی در استان داشته که باید این فعالیت‌ها تعمیم داده شود و دهیاران را با این ظرفیت آشنا کرد.

در این جلسه منصور خانه‌گیر مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان با بیان اینکه در استان حدود ۱۱ هزار و ۷۶۳ روستا و آبادی داریم اظهار داشت: ۵ هزار و ۶۲۳ روستای استان دارای سکنه و بیش از ۶ هزار روستای ما خالی از سکنه هستند.

وی با اشاره به اینکه دلیل عدم سکنه بودن این روستا مباحث اقتصادی و اشتغال است افزود: اگر مشکل اشتغال در روستاها برطرف شود، مشکلات حاشیه‌نشینی و امنیتی در شهرستان‌ها نخواهیم داشت.

نویسنده : kermanblog

با شروع هر کاری به پایان نزدیک می شویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط