2021/09/13
                  
1 هفته قبل

خبرها از شرق استان کرمان نیز حاکیست که ظرفیت های بهداشت و درمان تکمیل شده و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بم نیز با بیان اینکه در پیک پنجم کرونا قرار داریم و تعداد بیماران در حال افزایش است، گفت: فعلا با تمهیدات لازم از جمله راه اندازی بیمارستان کانکسی با کمبود تخت بیمارستانی مواجه نیستیم اما اگر روند مبتلایان رو افزایش باشد با کمبود هم مواجه خواهیم شد.

محمدعلی رئیسی بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر ظرفیت تخت های بستری بیمارستان پاستور برای بیماران کرونایی اختصاص یافته و با افتتاح بیمارستان کانکسی نیز تعدادی تخت به این تعداد اضافه شده است فعلا کمبود تخت برای بستری بیماران کرونایی در شهرستان بم نداریم.

به گفته وی برای درمان بیماران کرونایی فقط تخت کافی نیست بلکه باید در کنار تامین تخت های بستری، تجهیزات درمانی، دارو و پرستار را نیز به تعداد کافی داشته باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بم تاکید کرد: ظرفیت تجهیزات درمانی و غیردرمانی برای بیماران کرونایی بستگی به روند افزایش مبتلایان دارد بدین صورت که با افزایش بیماران، میزان این تجهیزات نیز کاهش خواهد یافت.

وی درباره روند پیشگیری از ویروس کرونا گفت: لازم است مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا شرایط سخت‌تر نشود.

توان رسیدگی کادر درمان کاهش یافته است

یکی از پرستاران بخش اورژانس کرونا در شهرستان بم می گوید، با توجه به افزایش بیماران بستری در بیمارستان پاستور بم توان رسیدگی کادر درمان به بیماران با توجه به کمبود نیرو کاهش یافته است.

وی با اشاره به افزایش روند بستری های کرونا در بیمارستان پاستور بم بیان کرد: گاهی در زمینه تامین تخت و برانکارد و در برخی مواقع برای انتقال بیمار هم مشکل داریم و باید از بخش های دیگر تخت بیاوریم.

این پرستار درباره کمبود دارویی نیز در هنگام مصاحبه(چندروز پیش) اظهارداشت: سرم half saline( نیمه نمکی) در بیمارستان با کمبود مواجه شده و در برخی مواقع که با هجوم بیشتر بیماران مواجه هستیم داروهای مخصوص بیماران کرونایی مانند داروی tem ziva (اکتمرا) نیز با کمبود همراه می شود.

این مدافع سلامت افزود: بیشتر بخش‌های بیمارستان پاستور را خالی کرده‌ایم و در حال حاضر ۲ بخش آی سی یو و ۲ بخش داخلی کرونا، بخش داخلی زایمان و اورژانس در اختیار بیماران کرونایی قرار داده ایم و یک بخش نیز برای بیماران کرونایی بستری موقت در نظر گرفته شده است.

این مدافع سلامت بیان کرد: وقتی تعداد بیماران افزایش پیدا کند بیماران در راهرو بیمارستان بستری می شوند تا جای خالی در بخش ها برای بیمار پیدا کنیم.

به گفته وی چندروز پیش بیمارستان کانکسی با ۴۴ تخت در شهرستان بم افتتاح شد اما همزمان با راه اندازی آن و از همان زمان مورد بهره برداری و استفاده قرار نگرفت که پذیرش داشته باشد.

نویسنده : kermanblog

با شروع هر کاری به پایان نزدیک می شویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط